Wspomnienia w telefonie?


 Lubicie robić zdjęcia? To najlepszy sposób na uwiecznienie danej chwili. Jeszcze jakiś czas temu drukowano i umieszczano je w rodzinnych albumach. Mam wrażenie, że ta tradycja niestety przeminęła, a obecnie wszyscy przechowują zdjęcia w telefonach. Tylko co jeżeli urządzenie się zepsuje, a nasze wspomnienia znikną bezpowrotnie?

 Posiadam w domu kilka albumów ze zdjęciami, na których jestem małym dzieckiem. Z okresu podstawówki moje wspomnienia to często już pliki znajdujące się na komputerze w różnych folderach. Ostatnio praktycznie w ogóle nie robimy zdjęć. Każdy żyje w swoim świecie, nie ma już wspólnych wakacyjnych wyjazdów i na wszystko brakuje czasu.

 Jak to zmienić? Przecież odpowiedź jest banalnie prosta - wziąć aparat, robić zdjęcia, wydrukować, a następnie wkleić do pamiątkowego albumu. Tylko jeżeli jest to oczywiste to czemu nadal tak trudno nam się do tego zabrać? Nie chce nam się? Niestety chyba taka jest prawda. Można wysunąć z tego jeden wniosek. Jeżeli pragniemy w przyszłości przypominać sobie i pokazywać następnym pokoleniom wydarzenia z naszego życia to musimy zmienić nasze nastawienie. Wydaje się proste, ale jednocześnie trudne. Warto, żeby każdy sam sobie przemyślał co o tym sądzi i czy chce podjąć jakieś działania. Jeżeli chodzi o mnie to wybieram się do sklepu po nowy album, więc chyba już wiadomo co osobiście zdecydowałam na ten temat. :) 


Komentarze

Popularne posty