Też tak chcę!


 Jak to u Was jest z zazdrością? Jesteście zazdrośnikami czy raczej staracie się uciekać od tego typu negatywnych emocji? Czy zazdrość jest zawsze czymś złym? 

 O co najczęściej jesteśmy zazdrośni? Obiektami tego stanu są nie tylko ludzie, ale również posiadane rzeczy, osiągnięcia, wygląd czy nawet cechy charakteru. Często ktoś ma "lepiej i więcej", a my też tak byśmy chcieli. Wtedy pojawia się ukłucie, które nawet czasami odczuwamy fizycznie, w postaci zazdrości. To wcale nie oznacza, że jesteśmy złymi ludźmi. Myślę, że powinnyśmy zazdrość odpowiednio wykorzystać, a wtedy będziemy umieli sobie z nią poradzić. 

 Traktujcie to uczucie jako motywacje do działania. Skoro ktoś coś osiągnął, to Wy również możecie! Niech dana osoba stanie się inspiracją, dzięki której będziecie wytrwale dążyć do wyznaczonego celu. Zadawajcie jej pytania i cieszcie się z jej dokonań, bo razem zawsze możemy więcej zdziałać. 

 Czymś innym jest już zazdrość, która pojawia się w związkach czy relacjach przyjacielskich. Jest to często przyczyna wielu kłótni i sporów, co może spowodować nawet zerwanie znajomości. Wtedy trzeba zastanowić się jak bardzo ceni się daną osobę, nauczyć się jej ufać lub przeprowadzić rozmowę, w której każdy zgłosiłby swoje obawy i wspólnie dojść do porozumienia. Komunikacja to zawsze klucz do pozytywnych relacji! 

 Zazdrość nie zawsze musi być postrzegana negatywnie. Musimy jednak nauczyć się odpowiednio z nią koegzystować - z umiarem, jak ze wszystkim! Wtedy powinno być w porządku! :) 


Komentarze

Popularne posty