Na pierwszy rzut oka...

 Czy kiedy kogoś poznajcie to jesteście w stanie na podstawie tylko samego pierwszego wrażenia ocenić drugą osobę? Staracie się tego nie robić, czy może wpędziło Was to kiedyś w niepotrzebny konflikt?

 Jestem tego ciekawa, ponieważ już nie raz usłyszałam od znajomego (gdy mnie już bliżej poznał) że wydawało mu się, że będę niemiła. Następnie był zdziwiony, że wcale tak nie jest, a wręcz odwrotnie. Zastanawiałam się co jest takiego we mnie, że ludzie czasami myślą, że jestem inna niż w rzeczywistości. Czy to dlatego, że chodzę wiecznie zamyślona i zdarza mi się nie zwracać uwagi na to co dzieje się wokół mnie? Czy może powoduje to wyraz mojej twarzy? Czy niezrozumiane przez innych żarty? Może wszystko na raz. Wtedy pojawia się myśl, co ze mną jest nie tak i czy należy się zmienić? Wydaje mi się, że odpowiedź na te wszystkie obawy jest jedna i tylko jedna: NIE (i koniec kropka!). 

 Nie powinniśmy się stresować, że ktoś może nas nie polubić jeżeli dana osoba ocenia nas tylko na podstawie fałszywych pozorów i pogłosek, a nawet nie podejmuje najmniejszego wysiłku by samej się przekonać jaka jest prawda. Przecież nie można oceniać ludzi (podobnie jak na przykład książki) tylko po "okładce"! Każdy z nas jest inny. Jednym łatwiej przychodzi poznawanie nowych znajomych, a innym trudniej. Niektórzy (z różnych powodów) otwierają się na znajomości powoli i tu przykładem mogę być ja. Ludzie myślą, że jestem dziwna, bo z kimś nie porozmawiam, a ja najzwyczajniej w świecie się wstydzę.

 Dlatego pamiętajcie, żeby starać się nie oceniać ludzi na tylko podstawie samego pierwszego wrażenia, ponieważ widzicie tylko zewnętrzny obraz osoby. Nie warto przegapić okazji poznać jej wartościowego wnętrza przez bezsensowne osądy. Czasem taka "marnie wydana książka" (jak nam się z początku wydaje) potrafi posiadać pasjonujące strony! "Przeczytajcie" ją uważnie. Oby nie było za późno!

Komentarze

 1. Autentycznie zacząłem się zastanawiać, co w pierwszej chwili bym o Tobie pomyślał, gdybym Cię spotkał po raz pierwszy. Obawiam się, że o "klasycznym" pierwszym wrażeniu raczej nie byłoby mowy, bo już Cię kojarzę przez twoje filmiki. Prawdopodobnie oceniałbym Cię właśnie przez pryzmat twoich nagrań i to byłaby pierwsza rzecz, która by mi się z Tobą kojarzyła, a nie twoje zachowanie i mimika twarzy na pierwszym spotkaniu. Ale to są rozważania z serii "co by było, gdyby..."

  Na chwilę obecną, moja pierwsza myśl jest taka, że "Klara" (Marysia Opas) to ta bardzo ładna dziewczyna z youtube'a, która tworzy bardzo ciekawe filmiki. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdy z nas mimowolnie po pierwszym spotkaniu z nowo poznaną osobą ma już o niej jakieś proste (lub bardziej złożone) wyobrażenie. Coś takiego nie jest w zasadzie specjalnie złe, o ile przez taką powierzchowną ocenę nie skreślimy danej osoby, a spróbujemy ją dokładniej poznać. Niestety nie ma zasady, że ktoś sprawiający dobre wrażenie będzie miał równie wspaniałe wnętrze, tak samo jak osoba robiąca złe wrażenie będzie warta poznania. To raczej oczywiste, że zawsze lepiej robić dobre wrażenie, bo takie daje nam większe prawdopodobieństwo, że więcej ludzi spróbuje nas poznać bliżej.

  Ale czy ktoś naturalnie robiący złe wrażenie powinien się zmieniać? Na siłę na pewno nie, ale moim zdaniem warto czasem się postarać, chociażby dlatego, ponieważ jednak zależy nam na poznaniu kogoś wyjątkowego, więc wypada zrobić coś w tym kierunku, byle jednak nie przesadzić z tą "zmianą samego siebie." Sam kiedyś byłem bardzo wycofany, nie lubiłem tego w sobie, ale udało mi się to zmienić. Jednak efekt jest taki, że faktycznie łatwiej poznaje ludzi, ale to nie do końca ludzie których potrzebuje. Ty jesteś uważana teraz za wycofaną i niemiłą, a w środku jesteś przeciwieństwem, tak jak ja często uchodzę za przykładowego dupka którym nie jestem. Ze skrajności w skrajność.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytam Twojego Bloga jak i również oglądam na YT
  Tylko zastanawia mnie dlaczego nic nie wstawiłaś od 10 kwietnia
  Przychodzą do mnie powiadomienia że niby coś jest nowego ale jak uruchamiam kanał nic nie ma i są tylko te odcinki które już widziałam :(

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty