Nie kupię, bo niemodne! (a może jednak?)


 Ostatnio, udało mi się kupić super sweter na promocji. Byłam z niego bardzo zadowolona. Już następnego dnia założyłam go idąc na zajęcia. Od znajomych "na dzień dobry" usłyszałam, że mam dziwny sweter. Prawdę mówiąc zrobiło mi się przykro. Jednak wieczorem tego samego dnia inna koleżanka podeszła i powiedziała mi, że mam świetny sweter. Tu pojawia się pytanie do Was - czy przejmujecie się opinią innych dotyczącą mody i ubrań? Czy jest ona dla Was wyznacznikiem do tego jak powinno się wyglądać,  w co się ubierać, jakie kolory preferować, jak się czesać? Sama siebie przyłapuję na tym, że czasem mi się zdarza zastanawiać "co ludzie powiedzą?". 


 Ostatecznie doszłam do wniosku, że ilu ludzi tyle opinii, a wszystkim nie jesteśmy w stanie dogodzić. Nawet nie wiem po co właściwie mielibyśmy to robić. Dlatego, przede wszystkim, dogódźmy sobie! Nośmy ubrania takie jakie NAM się podobają, używajmy perfum, których zapach lubimy, czeszmy się tak jak NAM się wydaje, że wyglądamy najlepiej - Bądźmy po prostu SOBĄ! I to jest ważne. Komuś się nie spodoba, trudno. Tak właśnie wszyscy powinniśmy postępować, czyli kompletnie nie przejmować się zdaniem innych (no oczywiście komplementy mile widziane). Może kiedyś okaże się, że znajdziemy naśladowców bo to co stworzymy/wymyślimy/wykreujemy to będzie takie fajne!? 

 Obecnie lubię przygotowywać dla siebie różne stylizacje, niekoniecznie oczywiste dla pozostałych. Sprawia mi to autentycznie wiele przyjemności. I to powinno być najważniejsze! Dodatkowo myślę, że nie powinniśmy ślepo biec za trendami promowanymi w sklepach, mediach i innych "modotwórczych" miejscach, kupować rzeczy tylko dlatego, że są one w tym momencie modne. Jeżeli coś akurat Wam się spodoba, a jednocześnie okaże się najnowszym trendem, to w porządku. Jednak nie decydujcie się na zakup tylko pod wpływem presji "bycia fajnym". 


 Pamiętajcie, bądźcie sobą! I w środku - piękna dusza, i na zewnątrz - w swoich swoich ulubionych stylizacjach! 


Komentarze

Popularne posty