Już z nią nie wytrzymuję!


 Jeżeli macie przyjaciół, z którymi bardzo dobrze się dogadujecie to chyba nie może by być lepiej. Co jednak zrobić jeśli ludzie, na których Wam zależy, czasami Was denerwują, macie na przykład kompletnie odmienny punkt widzenia lub nie zgadzacie się w kluczowych sprawach. Ostatnio sama znalazłam się w podobnej sytuacji.


 Myślę, że trzeba zastanowić się czy mimo to, że ktoś nas czasami irytuje to chcemy dalej utrzymywać znajomość? Jeżeli podczas spotkań często ostro dyskutujecie, a niekiedy wręcz kłócicie to naprawdę warto nad tym się zastanowić. Natomiast co zrobić w sytuacji kiedy nie wyobrażacie sobie codzienności bez danej osoby i jest ona ważniejsza od tematów spornych, o które toczycie czasem zacięte boje, to może wystarczy razem coś ustalić (przy okazji "wyjść z siebie" i zastanowić się - a może to on/ona ma rację?), a wtedy udałoby się zmienić naszą relację na jeszcze lepszą. Rozmowa (spokojna/szczera/przyjacielska ) to lek, który leczy nie takie rany. 


 Tylko co wtedy jeśli ty uważasz jedno i starasz się przekonać do swojej racji, a druga osoba twierdzi coś przeciwnego. Wciąż przecież nie chcecie się z nią żegnać na zawsze tylko dlatego, że inaczej myśli. W tym momencie mogę przytoczyć Wam pewną metaforę, którą często powtarzam w myślach kiedy do kogoś coś nie dociera i nie jesteście w stanie mu w żaden sposób uświadomić. Stańcie przed ścianą i połóżcie na niej ręce, następnie naciśnijcie z całych sił. I co, przesunęła się? Raczej się nie udało. Rozumiecie o co mi chodzi? Czasami po prostu warto odpuścić, nie warto się denerwować i nie każdy spór trzeba wygrać. Dodatkowo jeszcze jak tę ścianę (przeciwnika) obejdziemy z boku to może ona wygląda zupełnie inaczej i da się zaakceptować.


 Dlatego zastanówcie się kto lub co w takich nieprzyjemnych sytuacjach jest priorytetem - znajomy (można go stracić bezpowrotnie) czy wygrana (za wszelką cenę). 


Komentarze

  1. Przyjaźń to ciekawe zjawisko które nie podlega żadnym zasadą, czasami ludzie o skrajnych poglądach mogą być najlepszymi przyjaciółmi. Dzięki przyjaciołom możemy spojrzeć na sprawę z innej perspektywy i wyciągnąć z niej nowe wnioski dlatego nie warto rezygnować z przyjaźni tylko dla tego że się z czymś nie zgadzamy .

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty