Po co komu marzenia?!

 Chciałam zapytać jak to u Was jest z marzeniami... Czy często pozwalacie, aby Wasze myśli pognały gdzieś bardzo daleko, w odległą i kolorową przyszłość, która przez niektórych postrzegana jest jako nieosiągalna albo niemożliwa do spełnienia? A może zachowujecie dystans, staracie się myśleć realistycznie i przyziemnie, czyli "bez szaleństw"? Ja chyba znajduje się po środku tych dwóch opcji.

 Myślę, że nie można oceniać, który wariant jest prawidłowy i trzeba się do niego ściśle stosować, a który jest zły, więc należy go za wszelką cenę unikać. To zależy od charakteru indywidualnej osoby, jej preferencji, idei czy osobistych upodobań. Jak wiadomo, każdy jest innym człowiekiem, postępuje i myśli inaczej. Musimy to uszanować.

 Uważam też, że marzenia mają na nas niesamowicie pozytywny wpływ, ponieważ działają motywująco. Często zdarza się, że jeżeli czegoś bardzo pragniemy to staramy się z całych sił osiągnąć cel. Dostajemy wtedy dodatkową dawkę ekscytacji i energii, która przygotowuje i pomaga w dążeniu do wejścia w życie naszych planów.

 Sądzę, że najpiękniejsze w marzeniach jest to, że wyznaczają nam ścieżki, które prowadzą do celu. Bez nich życie byłoby bezsensowne i pozbawione treści. Dzięki nim nawet w te najgorsze, najbardziej męczące i najtrudniejsze dni możemy przypomnieć sobie, że jednak staramy się po "coś". I wtedy nagle wszystko nabiera sensu.

 Wiem, że często pojawia się uczucie, że mamy wszystkiego serdecznie dość. Nic nam kompletnie nie wychodzi. Mamy przytłaczające wrażenie, że nasze starania idą na marne, nie przynoszą efektów i przestają się opłacać... Chcielibyśmy rzucić wszystko i zostawić daleko za sobą.  Chyba każdy przechodzi taki kryzys i to nie jeden raz. Moja jedyna rada w takiej sytuacji - nie poddawajcie się! Po prostu - nie wolno się poddawać złym myślom! Zobaczycie, że podniesienie się z takiego dołka przyniesie wzmocnioną satysfakcję. To naprawdę działa, więc głowa do góry!Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty