Czy da się znaleźć Przyjaciela?


  Mam do Was pytanie... Czym jest dla Was przyjaźń? Ile jest takich osób, które możecie szczerze nazwać prawdziwymi przyjaciółmi? Teoretycznie każdy w życiu miał chociaż jednego. Przynajmniej tak mi się wydaje. W sumie to dla mnie ciekawe, że codziennie mijamy się na ulicach z ludźmi, których nie znamy lub są nam kompletnie obojętni, a dla kogoś innego mogą to być najważniejsze osoby w życiu.

   Osobiście uważam, że jeżeli chodzi o kwestię przyjaźni bardziej powinna liczyć się jakość, a nie ilość. Chyba lepiej mieć niedużą grupę znajomych i przyjaciół, ale za to szczerych, prawdziwych, serdecznych oraz godnych zaufania niż obracać się w bardzo szerokim gronie "przyjaciół", którzy są fałszywi, myślą tylko o sobie, obgadują cię za plecami i zostawiają w potrzebie wtedy kiedy najbardziej ich potrzebujesz. 


  Przyznam się, że niestety miałam do czynienia z takimi ludźmi. Uważałam ich za najlepszych przyjaciół i nigdy bym nie pomyślała, że mogą zrobić mi (niejednokrotnie celowo i bez wahania) przykrość, zlekceważyć naszą (jak się okazało słabą) przyjaźń, a potem uprzykrzać życie. Wtedy, było mi z tym bardzo smutno. Nie mogłam pojąć dlaczego tak się zachowali, dlaczego mnie zawiedli, dlaczego  - mimo wcześniejszych zapewnień - tak mało dla nich znaczyłam, że ot tak, po prostu ze mnie zrezygnowali. W mojej głowie pojawiała się ciągle myśl - "Jak oni mogli mi to zrobić?!". Z drugiej strony jednak zaliczam te niewesołe przeżycia do moich "lekcji życiowych", które wiele mnie nauczyły.

 Pamiętajcie, że prawdziwego przyjaciela poznaje się po tym, że będzie z nami na dobre i na złe, będzie nas wspierał w działaniach, cieszył z sukcesów, ale też nie będzie obawiał się powiedzieć (czasami bolesnej dla nas) prawdy. Nawet takiej, której nie chcielibyśmy usłyszeć. 

  Dlatego chcę Wam powiedzieć, że pomimo tego jak bardzo skrzywdziła Was bliska osoba i jak bardzo bywa Wam z tego powodu przykro to pamiętajcie, z czasem na pewno będzie lepiej. Dzięki temu jesteście bogatsi o nowe doświadczenie. Jeżeli czasem ktoś odchodzi z Waszego życia to nie myślcie, że zostaliście na świecie sami. Trzeba się dobrze rozejrzeć dookoła! Zawsze jest Ktoś, komu na Was bardzo zależy. Niełatwo  się  Go dostrzega. może potrzeba więcej czasu i wysiłku bo On stoi w cieniu i na razie nie narzuca się nam. Ale On - Prawdziwy Przyjaciel jest na pewno gdzieś koło nas. Naprawdę warto go poszukać. Zaufajcie mi!


Komentarze

  1. Dla mnie mój przyjaciel jest bardzo wyjątkową osobą z jednego powodu:
    był ze mną w chwili ciężkiej, był wtedy kiedy część mojego życia legła w ,,gruzach".
    Jest osobą z którą zawsze mogę pogadać na każdy temat a to w tamtej ciężkiej chwili było mi bardzo potrzebne. Bez niego u mego boku nie wiem czy moje życie byłoby takie samo a już na pewno nie było by takie ciekawe. W kwestii szukania przyjaciela zgadzam się w 100% z autorką-naprawdę warto go poszukać!

    OdpowiedzUsuń
  2. To czemu zawsze się trafia na tych fałszywych a potem się cierpi😢😢

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty