Czy wszyscy musimy być idealni?

   Jak Wam mija dzień? Robicie coś ciekawego czy uczycie się już do egzaminów?
Ostatnio przeplatają mi się w głowie różne myśli dotyczące idealnego wizerunku i wyglądu, który kreowany jest przez social media. Sama mam kompleksy, pewnie jak większość z Was. Często obawiam się tego jak wyglądam, jak wypadłam przed znajomymi, zastanawiam się czy jestem wystarczająco ładna i mądra... Kiedy widzę na instagramie te wszystkie piękne i szczupłe dziewczyny, ich super zdjęcia niczym z sesji do magazynu modowego to od razu włącza mi się czerwona lampka w głowie i pojawia się myśl - "Nigdy nie będziesz tak dobra jak one!". Jednak to powoduje tylko smutek, a nie chcę się już smucić. Prawda jest taka, że trzeba zaakceptować siebie takim jakim się jest. Nie jest to łatwe, ot tak zapomnieć o swoich kompleksach, ale warto próbować.
Kolejna myśl to jak mocno działają na mnie komplementy, które otrzymuję od innych osób. Kiedy usłyszę od kogoś szczery komplement, a wiem, że nie jest wymuszony, coś się we mnie zmienia. Przypominam sobie, że wcale nie jest ze mną aż tak źle i trzymam się tej myśli jak najdłużej.
   
   Dlatego zachęcam Was do komplementowania, bo nigdy niewiadomo co inni o sobie myślą, a miłe słowo może spowodować uśmiech na buzi i lepsze samopoczucie.

Komentarze

 1. Uwielbiam twoje posty ♥ Fajnie się czyta coś, gdy inni mają podobne problemy ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie sądzisz że bycie idealnym to pojęcie względne, jak większości znanych nam pojęć, dawniej uważano Merlin Monroe za "bogunie sexu", dziś raczej by tak o niej nie mówiono. Odnosząc się do Twojego wpisu myślę że zwracanie uwagi na "wygląd" mam na myśli czy dana osoba ma ładną twarz bądź atrakcyjea cialo, jest to krzywdzące , przynajmniej w mojej opinii powinno być, ponieważ uprzedmiotowiamy dana osobę. Tak uważam że wygląd jest bardzo ważny ale w aspekcie zdrowia i może smopoczucia, mam na myśli umiar o którym czasami
  zapomina. Uważam że ten lęk przed oceną innych jest irracjonalny. Odnasząc się do ubioru, sądzę że powinien on nas opisywać, ja na przykład wolę luziny ubiór zawszę przeicez możne zdarzyć się okazja że będę musiał gdzieś pobiec bądź coś przeskoczyć. Kompleksy niestety ma je coraz więcej osób co dla mnie często jest szokiem, bo wiele osób się nie docenia, rozumiem samokrytyka czy coś w podobnego ale piękno jest względne (Tak jesteś ladna) a social media cóż myślę że to osobny temat. Życze miłego wieczoru (dnia) oraz lepszego samopoczucia i "odnalezienia siebie".

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuje ci że jesteś, twoje wpisy poprawiają samopoczucie . Życzę Ci żebyś nigdy nie traciła wiary w siebie i miał motywacje do osiągania wyznaczonych celów .

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty