Czy to właściwy moment?

   Kolejny tydzień, kolejne zmagania... Macie podobnie? Czy zawsze musi być pod górkę? Czy tak właśnie ma wyglądać moje dorosłe życie? Czy zawsze muszę zbłaźnić się przed każdym kogo spotkam? Chyba taki mój los.
 
   Czas na kolejną myśl, chyba wiecie, że mam ich  setki dziennie i lubię się nimi dzielić. Jak każdy w dzisiejszych czasach jestem (niestety) uzależniona od telefonu. Jest on praktycznie przyklejony do mojej ręki, a wraz z nim różne "niezbędne do życia" aplikacje jak Facebook. Stał się częścią naszego życia. Ma to swoje zalety i wady. Możemy komunikować się ze wszystkimi w dowolnym momencie, być na bieżąco z życiem naszych znajomych i nie tylko. Minusem jest fakt, że często nie potrafimy już rozmawiać twarzą w twarz. Na czacie potrafimy swobodnie i bez barier żartować, pytać o wszystko czy dyskutować na różne tematy, ale na żywo stwarza to nam poważny kłopot. Dopada nas zawstydzenie i poczucie niezręczności przez co zaczynamy unikać bezpośrednich rozmów w realu, a to z kolei powoli sprawia, że oddalamy się od siebie i przez to stajemy się co raz bardziej samotni. Myślicie, że da się uchronić przed tym uzależnieniem? Bo ja nie jestem tego całkiem pewna...

   Teraz jednak zaczynam dorosłe życie. Nie mogę wiecznie polegać tylko i wyłącznie na moich rodzicach. Czas na nowy etap - dorosłość. Najpierw muszę się wyprowadzić z domu, ale trochę się boję. Nowe obowiązki, wzięcie odpowiedzialności za siebie i brak rodziców w pokoju obok (może boleć) to będzie dla mnie całkowicie nowa rzeczywistość. Mam nadzieję, że dam radę. Na pewno spróbuję i będę się starać, a co z tego wyjdzie okaże się niedługo. Trzymajcie za mnie mocno kciuki!

Komentarze

  1. TRZYMAM KCIUKI! na pewno ci sie uda!

    OdpowiedzUsuń
  2. Niecałe 2 lata temu gdy nadeszła pełnoletność - czy chciałem czy nie musiałem wyprowadzić się z domu i od tamtej pory muszę radzić sobie sam, wiem jak przekichane jest myśleć o kolejnym tygodniu w którym trzeba zarobić na rachunki, ogarniać sprawy urzędowe, mieszkalne, a do tego pogodzić to z nauką. Trzymam za ciebie kciuki!

    p.s. Lubię strasznie twoje przemyślenia. Wrzucaj częściej wpisy i jakieś materiały na YouTube. ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mała poprawka na przyszłość "jak i" nie może być takie samotne potrzebuje "zarówno", to jest pełna fraza "Lubię ZARÓWNO buraczki, JAK I ziemniaczki." Powodzenia i wytrwałości w prowadzeniu bloga. Filmiki na yt są mega!

    OdpowiedzUsuń
  4. Powodzenia, trzymam kciuki!!!

    OdpowiedzUsuń
  5. Bonne Chance
    Ludzie zakładają bloga by:
    -Być sławni
    -Zarabiać na nim
    - Nie być samotnym
    -Kreować Światopogląd
    -Narzucać swoje myśli
    -Motywować

    W tych czasach Polak musi żyć samodzielnie, więc dla każdego z Nas to jest łatwe bo jesteśmy zmuszeni do tego.
    Integrujesz tematami.
    Życzę Ci dużo followersow tylko z drugiej strony po co? :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty