Bez spiny, są drugie terminy...

   Jesteście już na studiach? Ja tak... Wielkimi krokami zbliża się ONA. Jeżeli jeszcze chodzicie do liceum, ale zdecydowaliście się na studia to niedługo ONA też was czeka. Wtedy poznacie smak znienawidzonej przez większość studentów (nie licząc pojedynczych i niezwykle rzadkich przypadków) SESJI.

   Sesja - co to takiego? To najcięższy i najbardziej intensywny okres na studiach. Po każdym semestrze nieubłaganie przychodzi moment, od którego nie da się uciec w żaden sposób, nieważne jak bardzo byśmy tego chcieli. Trzeba zaliczyć każdy przedmiot i wszystkie wykłady - praktycznie w jednym momencie. Inaczej mówiąc, aby pomyślnie zdać, musimy opanować cały materiał, który został nam przekazany podczas ostatnich kilku miesięcy. Niektórzy powiedzieliby że można zabrać się za naukę wcześniej, a nie w ostatnim momencie. Tylko nie jest to takie łatwe i potrzeba do tego bardzo dużej dozy silnej woli. Mnie niestety trochę jej brakuje. Ciężko było mi nawet czasami wziąć książkę do ręki. Ostatnio tyle się działo w moim życiu... Chyba dlatego kompletnie nie potrafiłam skupić się na "studenckich obowiązkach". 

  Dodatkowo sesja powoduje u mnie stres, z którym czasami sobie nie radzę. Zaczynam panikować, że niczego nie jestem w stanie zapamiętać, że jest już za mało czasu na przyswojenie czegokolwiek i że nie zdam żadnego egzaminu. Też tak macie w stresujących chwilach? Jak sobie z tym radzicie? Moim sposobem są głębokie oddechy i myśl, że zawsze może być gorzej. Wtedy również staram się przekonać samą siebie, że na pewno zrobię co w mojej mocy, a najwyżej jak się nie uda tym razem to później postaram się wszystko poprawić. Przecież to nie jest koniec świata.

  Będę trzymać kciuki za Was, wszystkich studentów i proszę Was trzymajcie je też mocno za mnie! Trawestując klasyka: „My, studenci musimy sobie pomagać”, a wtedy razem, niezawodnie przetrwamy każdą sesję! 

Powodzenia! 

Komentarze

 1. Jestem studentką i wiem co czujesz. Często mam ochotę rzucić studia :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Marysiu - Klaro 😇😅 - co prawda nigdy nie byłem dobry z polskiego, ale myślę, że każdy student napisał by wypracowanie co czuje odczas sesji - nawet ja haha...
  Nie dawno rozpocząłem studia techniczne i pomyślałem, że będzie fajnie i poradzę sobie - nie chcę się chwalić, ale mam zdolności techniczne - oraz będzie mi łatwo zdać studia jak zleciały w podstawówce gimnazjiu i technikum.
  Teraz widzę jak bardzo się myliłem.
  Nigdy nie będzie łatwo i nigdy nie będzie tak jakbyśmy chcieli, ale zawsze będziemy do tego dążyli by dopiąć swego :)
  To właśnie motywacja daje nam to czego tak naprawdę potrzebujemy - mam tu na myśli "Wiarę w siebie" i nasze zdolności :)
  Powodzenia!
  :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty